Film Spider-Man: Ni poti domov (ZDA, 2021, rež. Chris McKenna in Erik Sommers) je na Filmšulskem sporedu po izbiri dijakov ŠC Srečka Kosovela Sežana. Film si bom ogledali v Kosovelovem domu v petek, 18. 2. 2022, ob 15.00.

Zgodba: Prvič v Spider-manovi filmski zgodovini je identiteta junaka iz soseske razkrita in odgovornosti, ki jih ima kot superjunak, so nenadoma v konfliktu z njegovim vsakdanjim življenjem, zato so vsi, ki so mu pri srcu, v nevarnosti. Ko zaprosi Doktorja Strangea, naj mu pomaga obnoviti skrivnost, urok pretrga njun svet in osvobodi najmočnejše zlikovce, kar se jih je kdaj spopadlo z vsemi Spider-Mani v kateremkoli vesolju. Peter bo zdaj moral premagati največji izziv doslej, ki ne bo samo za vedno spremenil njegove prihodnosti, temveč tudi prihodnost multi-vesolja.

Po filmu bo pogovor, vodil ga bo Matic Majcen.

Več o programu Filmšulskih projekcij najdete na spletni strani http://filmšula.si/.

Če imaš rad filmsko umetnost in si želiš izostriti kritičen pogled na svet, v katerem živimo, se nam pridruži.

Partnerji programa FILMŠULA v sezoni 2021/2022 smo:
Kosovelov dom Sežana, Zavod ŠTIP – Mladinski center Podlaga, Klub študentov Sežana, ŠCSK Sežana gimnazija in ekonomska šola, Višja strokovna šola.

Projekt sofinancira Slovenski filmski center.