Vpis v prvi letnik 2021/22

šolskem letu 2021/22 smo razpisali vpis v 1. letnik treh izobraževalnih programov:

• GIMNAZIJA (2 oddelka; 56  razpisanih mest)
  • EKONOMSKI TEHNIK (1 oddelek; 28 razpisanih mest)
  • ARANŽERSKI TEHNIK (1 oddelek; 28 razpisanih mest)
Postopek vpisa
Postopek vpisa v vse vrste programov srednjega šolstva ureja Pravilnik o vpisu v srednje šole (Uradni list Republike Slovenije, št. 30/18).

Pravilnik določa, kako poteka priprava in objava razpisa za vpis, vsebino informativnih dni, ki jih organizirajo šole, ter postopek prijavljanja kandidatov za vpis. Posebej je določen postopek omejitve vpisa in izbire kandidatov v primeru omejitve.

V primeru omejitve vpisa se izbira kandidatov opravi v dveh krogih.

• V prvem krogu šola na podlagi meril, ki jih določa posamezen izobraževalni program, izbere kandidate za 90 % razpisanih mest.
  • V drugem krogu lahko tisti kandidati, ki niso bili izbrani na šoli, na katero so prijavljeni, kandidirajo na preostalih 10 % vpisnih mest na vseh šolah, ki omejujejo vpis, in na vsa še prosta vpisna mesta na šolah, ki nimajo dovolj prijavljenih kandidatov.

Več o postopku vpisa lahko preberete na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Za bodoče dijake

Učenke in učenci zaključnih razredov osnovne šole,

čeprav se je v tem šolskem letu pouk ponovno preselil iz učilnic v virtualni svet, želimo z vami deliti vsaj delček dogajanja v šolskih klopeh naše šole, pa tudi izven njih. Za vas smo pripravili več načinov informiranja.

Na spletni strani šole lahko preberete vse o programih, ki vas zanimajo (GIMNAZIJA, ARANŽERSKI TEHNIK, EKONOMSKI TEHNIK), dobite vpogled v izdelke, ki so rezultat različnih učnih aktivnosti na šoli, in sledite najbolj aktualnim novicam.

Prelistate lahko publikacijo ŠC Srečka Kosovela Sežana, ki skozi predstavitev temeljnih informacij izriše utrip srednje šole. Prav tako vas vabimo, da naše dejavnosti spremljajte na Facebooku in Instagramu Gimnazije in ekonomske šole ŠC Srečka Kosovela Sežana.

Informativna dneva bosta potekala on-line v petek in soboto, 12. in 13. februarja 2021. V petek ob 9.00 in 15.00, v soboto pa ob 9.00. Podrobne informacije o poteku informativnih dni sledijo.

Informacije o vpisu

Šolska svetovalna služba (05 7311 281)

Franja Čok (franja.cok@sc-sezana.si)

Potek vpisa v 1. letnik za šolsko leto 2021/22

Letos lahko vpis in prenos prijav urejate tudi elektronsko, tako da vpisnico in/ali prenos prijave pošljete na e-naslov šolske svetovalne službe: vpis@sc-sezana.si.

POTEK VPISA DATUM
Informativna dneva 12. in 13. 2. 2021
Prijava za vpis v 1. letnik do 2. 4. 2021
Javna objava številčnega stanja prijav (spletna stran MIZŠ) 8. 4. 2021 do 16. ure