Od 6. do 12. maja smo na šoli gostili dva profesorja in dve dijakinji z Reuniona, francoskega otoka v Indijskem oceanu. Pri nas so opazovali pouk in se vključevali v delo pri urah tujih jezikov, geografije, matematike, robotike, športne vzgoje in umetnosti. Pridružili so se petkovim aktivnostim ob dnevu kulture nenasilja in strpnosti v šolah.

Dijaki naše šole so predstavili Slovenijo in svoje šolske projekte; skupina dijakov iz 2. A gimnazije je zanje izvedla delavnico osnov slovenščine. Dve gostujoči dijakinji pa sta predstavili svojo deželo in življenje.

V popoldanskem času so gostje spoznavali naš geografski prostor in zgodovino. Obisk je, tako nam kot tudi gostom, razširil obzorje in nas utrdil v prepričanju, da moramo znanje izmenjevati.

Sandra Grmek, koordinatorica programa