V organizaciji DOS-a so letos po Sloveniji potekali regionalni posveti dijakov glede prilagoditve mature, 7. 12. 2020 pa je potekal tudi nacionalni posvet. Vseh posvetov smo se udeležili tudi maturantje našega šolskega centra in 23. 11. 2020 predali predloge o prilagoditvi mature.

V organizaciji DOS-a je nato 7. 12. 2020 potekal Nacionalni posvet o prilagoditvi mature (celoten posvet je posnet in dostopen na povezavi (tu).

Posveta so se udeležili tudi dr. Simona Kustec (ministrica za izobraževanje, znanost in šport), dr. Marina Tavčar Krajnc (predsednica Državne komisije za splošno maturo), dr. Boris Dular (predsednik Državne komisije za poklicno maturo) in dr. Darko Zupanc (direktor Državnega izpitnega centra).

Po posvetu imamo tudi dijaki sami več upanja, da bo matura potekala pod prilagojenimi pogoji. To so potrdile tudi vse navzoče institucije, ki so sporočile, da so tudi same že delale na predlogih o prilagoditvi mature.

Sklepi Regionalnih posvetov o prilagoditvi mature 2021 (preberi).

Kako bo potekala matura v šolskem letu 2020/2021, naj bi bilo tako znano do konca tega koledarskega leta.

Nadaljnje informacije o posvetih in dogajanju v zvezi z maturo bomo redno objavljali na spletni strani šole.

Za dijaško skupnost, Marko Pleterski