Program: Gimnazija

Pri izbirnem predmetu kreativno podjetništvo se dijaki učijo izdelave podjetniških načrtov, celovitega marketinškega pristopa, izdelujejo celostno podobo in se učijo tržnih strategij in pristopov. Tudi tu je cilj izdelava raziskovalnih in projektnih nalog ter sodelovanje na tekmovanjih. Dijaki se udeležijo tridnevnega projekta SPOT (Sežanski Podjetniško Oglaševalski Tabor), tekmovanja Več znanja za več turizma.

Izbirni predmet: Kreativno podjetništvo

Profesorici: Mojca Železnik Buda, Patricija Kasteli Volf

SPOT

Sežanski Podjetniško Oglaševalski Tabor. Udeleženci tabora so dijaki 4. letnika programa ekonomski tehnik in 3. letnika gimnazije (kreativno podjetništvo). Tabor poteka na Višji strokovni šoli v Sežani.

VEČ ZNANJA ZA VEČ TURIZMA

Osnovni namen projekta Več znanja za več turizma, namenjenega srednjim šolam, je nadaljevanje oziroma kakovostna nadgradnja projekta osnovnih šol Turizmu pomaga lastna glava.

Dijaki in dijakinje na temo razvoja turizma izdelajo raziskovalne naloge in jih predstavijo na turistični tržnici.