Strokovna ekskurzija na 54. MOS v Celju

14. 9. 2022, smo se dijaki 2. ART, 2. ET, 2. GIM in 3. GIM udeležili štiridnevnega Mednarodnega obrtnega sejma v Celju.

Zjutraj smo se vsi štirje razredi zbrali pred šolo in se z avtobusom odpeljali na dvourno pot. Nekateri so si čas krajšali s poslušanjem glasbe in klepetanjem, medtem ko smo drugi pot izkoristili za počitek. Ko smo prispeli na sejemsko prizorišče, so nam profesorji dali navodila in učne liste, ki smo jih morali izpolniti in bodo tudi ocenjeni. Jaz in moja skupina smo se najprej napotili v restavracijo, kjer smo si privoščili nekaj za pod zob in začeli reševati delovne liste. Nato smo se sprehodili po razstavišču in si ogledali stojnice. Kmalu smo se lotili resnejšega dela in opravili intervju s predstavnikom izbranega podjetja. Ves čas smo bili zelo aktivni, saj je bil sejemski prostor ogromen in smo morali prehoditi kar nekaj kilometrov. Ko se je naš čas na sejmu iztekel, smo se odpravili na avtobus proti domu. Na poti proti Primorski smo se ustavili na Trojanah, kjer smo se posladkali s tradicionalnimi krofi.

Z ogledom sejma in reševanjem nalog sem pridobila veliko znanja, izkušenj, motivacije in novih idej. Za mnenje o sejmu sem vprašala še nekaj sošolk. Tudi njim se je sejem zdel zanimiv, saj se še nobenega do sedaj niso udeležile in je bila to zanje nova izkušnja. Menijo tudi, da je urejenost stojnice z estetskega vidika zelo pomembna, saj je ravno to pritegnilo njihovo pozornost.

Monika Stanič, 2. ART