KAJ JE TUTORSTVO?

Tutorstvo je organizirana pomoč dijakinj in dijakov. Namenjeno je krepitvi medsebojne solidarnosti, povezovanju ter doseganju boljšega učnega uspeha.

Tutor pomaga dijakom pri učenju in razumevanju snovi.

ZAKAJ POSTATI TUTOR?

Biti tutor je plemenita vloga.

Tutorstvo omogoča deljenje znanja in pomoč drugim dijakom pri učenju, kar lahko pripomore k njihovemu boljšemu učnemu uspehu in počutju na šoli. Ob tem tutor razvija svoje komunikacijske spretnosti, poglablja razumevanje obravnavane teme in lahko predstavlja vzgled mlajšim vrstnikom.

Tutorji bodo imeli pri izvajanju tutorstva zagotovljeno mentorstvo svetovalne delavke in bodo za svoje delo ob zaključku šolskega leta prejeli ure OIV.

POSTANI TUTOR

Tukaj dobiš prijavnico.

Prijavnico pošlji mentorici na elektronski naslov gabrijela.berne@sc-sezana.si ali prinesi osebno v svetovalno službo do 31. 1. 2024.

V začetku februarja bo sklican uvodni sestanek z bodočimi tutorji.

IŠČEŠ TUTORJA?

Oglasi se v svetovalni službi med 8.00 in 11.00 ali pošlji prijavnico na elektronski naslov: gabrijela.berne@sc-sezana.si.