Šolski center Srečka Kosovela Sežana sodeluje v VET strateškem partnerstvu Erasmus+ Our Friend Mr. Robot. V projektu sodelujejo partnerske šole iz Srbije in Portugalske, vodi pa ga srbsko podjetje CNT – Centar Novih Tehnologija Ruma.

Julija 2021 je v Barcelosu  na Portugalskem potekalo prvo mednarodno srečanje projekta, v septembru se je v Rumi v Srbiji odvijalo prvo usposabljanje na temo programiranja dronov, v decembru pa smo v Sežani gostili drugo mednarodno srečanje. Več o srečanju si lahko preberete v poročilu.

V februarju se bo skupina dijakov in profesorjev udeležila drugega usposabljanja v Barcelosu na Portugalskem . Tema usposabljanja bo programiranje robotske roke. V aprilu bomo pri nas gostili usposabljanje na temo 3D printanje in tako zaključili z usposabljanji v okviru projekta. Za zaključek projekta bo v Rumi organizirano zaključno srečanje, na katerem bo predstavljen priročnik za usposabljanje, ki bo najpomembnejši rezultat projekta.

Maja Prešeren, koordinatorka projekta na šoli