KAJ JE BOŽIČNI SEJEM IDEJ?

Božični sejem idej je namenjen izmenjavi predlogov, misli, trenutkov, spominov, umetniških del ipd., ki so nam polepšali in popestrili leto 2020, prav tako pa so nam lahko navdih za prijetne božično-novoletne počitnice. Božični sejem idej je tudi prostor za neformalno, sproščeno, praznično druženje dijakov ter pedagoških in strokovnih delavcev šole.

KAKO LAHKO SODELUJEMO?

*** S SVOJO STOJNICO IDEJ

Prijavite stojnico idej, izberite si izvirno, zabavno ime (npr. Cimetova dežela), ki ga vpišete ob prijavi v Zoom dogodek.

V programu Zoom si lahko za to priložnost uredite prav posebno ozadje, izberete sliko, se javite iz drugega konca sveta … ali pa pripravite prostor po svoji izbiri.

KAJ LAHKO IZMENJAMO?

• Ideje za BOŽIČNI RECEPT (Zakaj je vaš najljubši? Vas nanj vežejo kakšni prijetni spomini?).
  • Ideje GLASBENIH SKUPIN, PESMI, ALBUMOV itd., ki jih je treba zavrteti med prihajajočimi počitnicami.
  • Ideje za FILMSKI VEČER, SERIJE (Kateri film ali serija je na vaši listi “Must to see”?).
  • Ideje KNJIG (Katero knjigo morajo po vašem izboru nujno prebrati vsi, ki pridejo na sejem?).
  • Ideje za PODCASTE, ki jih je res vredno slišati.
  • MISLI, ki jih lahko podelimo ob praznikih s svojimi prijatelji, družino, jih zapišemo v voščila.
  • Fotografijo, predmet ipd., ki vas spominja na NAJBOLJŠI TRENUTEK v letu 2020.
  • UMETNIŠKI IZDELEK, ki je vaše delo in bi ga postavil na ogled drugim (misel, pesem, slika, voščilnica, fotografije).
  • ZABAVNI SKEČ, GLASBENO TOČKO …

KDO IN KOLIKO NAS LAHKO SODELUJE NA ENI STOJNICI?

Božični sejem idej soustvarjamo dijaki in dijakinje ter pedagoški in strokovni delavci Šolskega centra Srečka Kosovela Sežana.

Stojnico idej lahko predstavite sami, v paru ali v skupinici svojih “BFF” iz naše šole. Predstavitev naj bo dolga do 2 minuti, kaj boste na svoji stojnici izmenjali in na kakšen način, pa je povsem vaša izbira. Izvirnost in zabava sta zagotovo atributa za nepozabno stojnico 🙂

*** KOT UDELEŽENEC, OPAZOVALEC, ZBIRALEC IDEJ

Božičnega sejma idej se lahko udeležite tudi kot obiskovalci, opazovalci in preizkuševalci dobrih idej.

Prijave zbiramo do 20. 12. 2020 na e-naslova:

V prijavi navedite:

• Če boste imeli stojnico: v zadevo vpišite “PRIJAVA STOJNICE”, v sporočilo pa ime stojnice in kdo na stojnici sodeluje (ime, priimek).
  • Če boste udeleženec: v zadevo vpišite “PRIJAVA UDELEŽENCA”, v sporočilo pa ime in priimek.

Se vidimo na božičnem sejmu idej! 🙂