Šolski center Srečka Kosovela Sežana se je v šolskem letu 2023/2024 pridružil Projektu Krokus, ki ga v Sloveniji koordinira Center judovske kulturne dediščine – Sinagoga Maribor. Projekt Krokus se je začel, kot irska pobuda leta 2005, trenutno pa je razširjen že v dvanajstih evropskih državah. V sklopu projekta Krokus mladi sadijo čebulice rumenega žafrana (krokusa), ki marsikje zacveti v času mednarodnega dneva spomina na žrtve holokavsta (27. januar). Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacizma. Cvet rumenega žafrana, ki zacveti v sklopu Projekta Krokus, pa nas spominja na milijon in pol judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu in na tisoče drugih otrok, ki so bili žrtve nacističnih grozot.

Na naši šoli se bodo v Projekt Krokus vključili dijaki 2. letnika programa aranžerski tehnik. Projekt bomo izvedli v obliki medpredmetnega sodelovanja, prepletla se bosta predmet biologija in zgodovina.

Monika Širca in Franja Čok, mentorici Projekta Krokus na Šolskem centru Srečka Kosovela Sežana