Partnerske institucije:

• ALTINSEHIR MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI, Turčija, koordinatorska institucija
  • ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, Turčija, partnerska institucija
  • Obchodná akadémia Nitra, Slovaška, partnerska institucija
  • ŠTATNY INSTITUT ODBORNEHO VZDELAVANIA, Slovaška, partnerska institucija
  • Šolski center Srečka Kosovela Sežana, partnerska institucija

MESLEKI EĞITIMDE SANAL ŞIRKET UYGULAMALARI/VIRTUAL COMPANIES IN VET

Akronim projekta MESU

Program Erasmus+

Ključni ukrep KA2 – Sodelovanje za inovacije in izmenjavo dobrih praks

Področje izobraževanja KA202 – Strateška partnerstva na področju poklicnega izobraževanja in usposabljanja

Začetek projekta 31/12/2020

Trajanje: 2 leti

Projekt Virtual companies in VET (Učna podjetja v PIU-poklicnem izobraževanju in usposabljanju) je nastal kot nadaljevanje stratešekga partnerstva CLIL in VET, v katerem naša šola sodeluje od leta 2018. Projekt predvideva povezovanje šol in okolja, ki podpira uvajanje učnih podjetij v sistem izobraževanja v Turčiji. Poleg treh sodelujočih šol (Turčija, Slovaška, Slovenija), so partnerji v projektu tudi ŠIOV, ki na slovaškem podpira učna podjetja ter turška regionalna izpostava direktorata za izobraževanje.  ŠC Sežana sodeluje v partnerstvu kot nosilec dobrih praks (učna podjetja, dijaška podjetja, kreativno podjetništvo).

V strateškem partnerstvu CLIL in VET (Slovaška, Turčija, Litva, Portugalska, Italija, Slovenija) je bil razvit mednarodni kurikul za poučevanje učnih podjetij v angleškem jeziku. Kurikul bo podlaga za nadaljevanje implementacije v Turčiji.

Koordinatorka projekta na šoli Maja Prešeren