Sodelujoče šole:

Kallitehniko Gymnasio Geraka me Lykeiakes Taxeis, Grčija (koordinator)

ITET “ANTONIO DE VITI DE MARCO”, Italija (partner)

LICEUL DE ARTE VIZUALE ROMULUS LADEA, Romunija (partner)

Šolski center Srečka Kosovela Sežana; Slovenija (partner)

Creative Entrepreneurship for Culture

Naziv projekta: Creative Entrepreneurship for Culture

Akronim: c-entre4cult

Akcija: Šolska partnerstva

Trajanje: 2 leti

Cilj partnerstva c-entre4cult je ustvariti mednarodno podjetje (joint venture), ki bo aktivno v industriji tradicionalnega modnega oblikovanja.

Dijaki bodo proučili možnosti uporabe in proizvodnje naravnih barvil in tekstila, tradicionalne tehnike in postopke tkanja in pletenja, vzorce in motive, geometrijske oblike ter ostale elemente okolja, ki bi se lahko uporabljali v modni industriji. Na podlagi raziskave bodo oblikovali in izdelali oblačila, ki se bodo prodajala na skupni e – platformi in bodo predstavljena na mednarodni modni reviji ob zaključku projekta.

Projekt predvideva mobilnosti dijakov in profesorjev ter virtualno sodelovanje s pomočjo E-twinninga in ostalih komunikacijskih kanalov.

Koordinatorka projekta na šoli: Maja Prešeren

Video spomini