V torek, 10. septembra 2019, je Mednarodni obrtni sejem odprl svoja vrata že dvainpetdesetič.

Tudi letos je naša šola organizirala  strokovno   ekskurzijo za dijake 2. ET, 2. ART, 2. a in b GIM – podjetniški modul. V Celje smo se odpravili prvi dan MOS-a, ker so prvi dan cene vstopnic cenejše. Spremljevalke smo bile Natalija Mikuletič , Lucija Stanič Brezec, Karmen Škrk in Mojca Železnik Buda.

MOS ohranja svojo razdelitev na 5 ključnih področij, in sicer:

• MOS Dom –gradnja in obnova doma,
  • MOS Turizem – kamping, karavaning, turizem in kulinarka,
  • MOS Tehnika – oprema in orodja za podjetja in domače mojstre,
  • MOS B2B – poslovne storitve in priložnosti doma in v tujini,
  • MOS Plus –  izdelki široke potrošnje.

Sejem nadaljuje dobro prakso meddržavnega partnerstva, tokrat  s Črno goro. Predstavila se je tudi Kitajska. To  spodbuja nove priložnosti za krepitev gospodarskega sodelovanja.

Na sejmu v Celju se je predstavila deseterica podjetnih talentov, ki so bili s svojimi ustvarjalnimi idejami najbolj prepričljivi.

MOS je poslovno sejemska prireditev, ki vsako leto privabi več  800 neposrednih in 1400 zastopanih, posrednih razstavljavcev. Sejem obišče več kot 120.000 obiskovalcev, saj gre za pomembno poslovno – sejemsko prireditev.

Za razstavljavce je pomembno, da navežejo številne stike in da interesentom predstavijo svojo ponudbo.

Dijaki so dobili delovne liste z navodili za reševanje nalog ob ogledovanju stojnic različnih razstavljavcev.

Na poti domov smo se tradicionalno ustavili na Trojanah, kjer smo pojedli slastne krofe.

V Sežano smo prispeli okoli 18. ure. Navdušeni in  polni novega znanja so se dijaki odpravili domov.

Za ekonomski in aranžerski aktiv Lucija Stanič Brezec