Skoči na glavno vsebino

V torek, 10. 5. 2022, je v Novi Gorici potekalo področno tekmovanje za srednje šole v atletiki. Udeležila sta se ga dijaka 1.a gimnazije Hana Marušić in Črt Pfeifer. V podporo sva se pridružili tudi Nika Kaluža (1.ag) in Lea Žerjal Beganovič (1.art). Na tekmovanje nas je pospremil profesor Vojko Žiberna. Štart na 100m za dijakinje je bil ob 11:20, za dijake pa od 11:30 uri. Pred tem je nekatere razganjalo od živčnosti, medtem ko smo bili drugi popolnoma mirni. Kljub dvomom vase, saj hkrati tekmujejo vsi letniki, sta se oba uvrstila v finale, z odličnima časoma 13:43 (Hana) in 11:20 (Črt). Finale se je odvijal ob 12:15 za dijakinje in ob 12:20 za dijake. Uspešno sta dosegla 4. (Hana) in 1. mesto (Črt). Z Leo sva ju iz strani glasno vzpodbujali in za dan postali »profesionalni« snemalki teka. Posnetek si lahko ogledate spodaj. Ali sta se uvrstila  na državno prvenstvo še ni znano, a verjamemo v naša atleta. Radi bi se tudi zahvalili profesorju, da nam je omogočil udeležbo na tekmovanju.