Na šoli smo pričeli vzpostavljati bazen tutorjev. Zanimanje za tutorstvo je že izrazilo nekaj dijakov, želimo pa si, da bi bilo tutorjev na naši šoli še več, saj tako krepimo medvrstniško sodelovanje, solidarnost in pomoč.

Kdo pravzaprav je dijak/dijakinja – tutor/tutorka in kaj počne?

Tutor pomaga sovrstniku pri predmetih in drugih šolskih stvareh, ki mu gredo dobro. Zagotovo je tutorstvo pravi izziv za vse, ki vam nudenje nasvetov in podpre glede šolskega dela ter medvrstniška učna pomoč (npr. razlaga učne snovi določenih premetov, pomoč pri reševanju vaj), ni tuje. Pa še tole – z opravljanjem tutorskega dela se vam beležijo OIV ure.

Vse zainteresirane dijakinje in dijake vabimo na uvodni sestanek, ki bo v sredo, 5. 1. 2022, 7. šol. uro v učilnici 8. (S svojo odsotnostjo ne pozabite seznaniti profesorja predmeta, ki ga imate takrat na urniku.)

Vabljeni k sodelovanju!

Šolska svetovalna služba