Kaj bomo počeli? Na delavnicah »Rastem!« bomo izvedeli več o stresu in tesnobi. Učili se bomo in preizkušali različne tehnike sproščanja. Z novim znanjem bomo v stiski lahko pomagali sebi ali priskočimo na pomoč sošolcu/-ki.

Kako? Srečali se bomo na 4 delavnicah.

Kdaj? Začnemo v petek, 11. 3. 2022, 7. šolsko uro.

Teme delavnic:

Petek, 11. 3. 2022

O stresu

Poleg novih informacij o stresu bomo izdelali tudi antistresne žogice.

Petek, 18. 3. 2022

Panični napad

Na delavnici bomo izvedeli več o paničnem napadu, preizkusili dihalne vaje in si oblikovali prvo pomoč, ki nam lahko pomaga v stresnem položaju.

Petek, 25. 3. 2022

O tesnobi

Na delavnici bomo izvedeli več o tesnobi in preizkusili tehniko sproščanja postopne mišične sprostitve.

Petek, 1. 4. 2022

Čuječnost

Izvedeli bomo več o čuječnosti, spoznali tehniko sproščanja vodene vizualizacije, na koncu pa opravili še refleksijo in si zastavili vprašanje – katere tehnike so zame najbolj učinkovite?

Delavnice bosta izvajali Nikita Privšek, prof. športne vzgoje, in Franja Čok, svetovalna delavka.

Prijave sprejemamo do četrtka, 10. 3. 2022, na naslov: franja.cok@sc-sezana.si.

Vabljeni, da se nam pridružite!