V četrtek, 26. januarja 2023, je potekalo šolsko tekmovanje iz zgodovine. Letošnja tema je »Gospodarski in kulturni razvoj Slovencev v prvi jugoslovanski državi“.

Tekmovanja so se udeležili dijaki iz gimnazije, pa tudi iz ekonomskega ter aranžerskega programa. Testne pole so bile različne za gimnazijce in strokovne šole.

Bronasto priznanje so prejeli:

• Ula Dahalič in Špela Weber iz 1. letnika gimnazije,
  • Jakob Ralca in Bor Živec iz 2. letnika gimnazije,
  • Nana Horvat, Sara Škamperle in Ana Škerlj iz 3. letnika gimnazije,
  • Hana Funa, Tina Morel, Neža Novak, Ema Rožac, Vid Sila, Luka Škabar in Živa Žvanut iz 4. letnika gimnazije,
  • Ariana Fabjan iz 3. art.

Državnega tekmovanja, ki bo v soboto, 18. 3. 2023 v Kranju, se bodo udeležili Hana Funa, Tina Morel, Neža Novak, Vid Sila, Luka Škabar, Živa Žvanut za gimnazijo in Ariana Fabjan za srednjo strokovno šolo.

Dobitnikom priznanj iskrene čestitke!

Mentorici Gabrijela Rebec Škrinjar in Franja Čok

Fotografije na naslovnici: Potujem v preteklost 9, interaktivno gradivo za zgodovino v 9. razredu. Ljubljana, Založba Rokus Klett, 2021. Dostopno na https://api.izzi.digital/preview/page/47125 (1. 2. 2023)