V četrtek, 17. 2. 2022, je Šolski center Srečka Kosovela Sežana gostil četrto skupino četrtfinala državnega prvenstva v košarki za dijake. Na tekmovanju so sodelovale košarkarske ekipe ŠC Srečka Kosovela Sežana, Gimnazije Moste in Gimnazije Novo mesto, ki so poskrbele za dinamično in vzburljivo vzdušje v dvorani. Po dolgem času so, ob odobritvi tekmovanj, lahko dijaki na tribunah zavzeto in bučno navijali za naše fante.

Rezultati tekmovanja so naslednji:

ŠC SREČKA KOSOVELA SEŽANA proti GIMNAZIJA MOSTE = 64 : 74

GIMNAZIJA NOVO MESTO proti GIMNAZIJA MOSTE = 76 : 67

ŠC SREČKA KOSOVELA SEŽANA proti GIMNAZIJA NOVO MESTO = 80 : 48

Zmagovalec tekmovanja je zaradi večje razlike v koših postal Šolski center Srečka Kosovela Sežana in se tako uvrstil v polfinale državnega prvenstva.

Najboljši strelci na tekmovanju so bili:

1. Mugoša (ŠC Srečka Kosovela Sežana) – 53 točk
  2. Lamut (Gimnazija Moste) – 46 točk
  3. Dolničar (Gimnazija Moste) in Plut (Gimnazija Novo mesto) – 36 točk

Otvoritev tekmovanja so s plesom popestrile dijakinje 3. a gimnazije. Hip-hop ples s koreografijo Tjaše Stojanoski, ki so se ga naučile v januarju pri pouku športne vzgoje in s spodbudo profesorjev, so predstavile pred občinstvom.

Živa Žvanut