V četrtek, 17. marca, je potekalo šolsko tekmovanje iz matematike, ki se ga je udeležilo kar 72 dijakov naše šole. Bronasta priznanja so prejeli:

• prvi letnik: Andjelina Vulić, Martin Škrinjar, Črt Pfeifer, Jan Šiškovič, Tim Hrvatin, Monika Stanič, Deja Krstić, Lea Žerjal Beganović, Iva Guštin,
  • drugi letnik: Mia Žele, Martin Oblak, Mihael Simoneta, Tibor Erjavec, Brina Štembergar, Zoja Obid, Lana Aurora Sorta,
  • tretji letnik: Kristjan Umek, Amina Hadžić, Patrik Pucer, Lara Plahuta, Liam Košpenda Ličen,
  • četrti letnik: Krištof Stepančič, Tinkara Krašovic, Luka Smiljanić.

V soboto, 23. aprila, je v Novi Gorici potekalo državno tekmovanje, na katerem sta si srebrno priznanje prislužila Martin Oblak in Blaž Mevlja. Mia Žele s sedmim in Eva Šuber s štirinajstim mestom v državi sta osvojili zlato priznanje.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežene uspehe.

Aktiv matematikov