Dijaki 1. ET smo, v četrtek,  3. 6. 2021, izvedli športni dan. Ob 8.00 smo zbrali pred šolo, počakali avtobus in se odpeljali do reke Krke.

Dijaki, ki smo izbrali  spust po reki Krki, smo odšli na dogovorjeno točko, kjer so nas čakali pripravljeni kajaki in ekipa usposobljenih kajakašev. Obrazložili so nam potek in pravila ter nam razdelili opremo. Pripravili so nas na spust. S kajaki smo se spustili po reki Krki, kjer je veliko manjših slapov ter brzic.

Nekaj sošolcev se je nekajkrat prevrnilo, ampak kljub temu je bilo vse skupaj zabavno in nepozabno. Po končanem spustu smo se preoblekli in pojedli malico.

Sošolci, ki se  niso odločili za spust po reki, so ostali na suhem. S prof. športne vzgoje Vojkom Žiberno in razredničarko Lucijo Stanič Brezec so nam sledili in opazovali, kako smo se znašli v vlogi kajakašev.

Čas, namenjen športnemu dnevu, je hitro minil in avtobus nas je že čakal na parkirišču, pripravljen za odhod proti Sežani.

Veseli, a utrujeni smo se mirno odpeljali proti domu.

Profesorji športne vzgoje so nam pred odhodom povedali, da bo doživetje nepozabno, in niso se motili.

An, Brina in Taj, dijaki 1. ET