V letošnjem šolskem letu je na šoli oživela prostovoljska skupina “Srečku je mar!”.

Prostovoljke so že na uvodnem srečanju s številnimi idejami prijaznimi do ljudi in družbe, naznanile, da se nam obeta z lepimi dejanji razgibano šolsko leto.

Za prvo akcijo so si izbrale 13. november, dan, ko obeležujemo svetovni dan prijaznosti. Ker je bilo veliko idej, kako sovrstnikom in zaposlenim na šoli polepšati dni, smo se odločili, da bomo izvedli ‘Tedne prijaznosti’. Ti se bodo odvili med novembrom 2021 in januarjem 2022.

Prva akcija je pokukala na plano v ponedeljek, 15. novembra 2021. Avtorice prve akcije so dijakinje 3. A gimnazije – EVA BERGOČ, ANA DEKLEVA, EVA MIKLAVEC, LANA RUDEŽ in LARA RUDEŽ. Prostovoljke so šolo polepile s QR kodami, s katerimi mimoidoče vabijo, da prisluhnejo pozitivni glasbi, ki se skriva za njimi in si tako obarvajo vsakdan.

December bo za prostovoljsko skupino še posebej pester. Poleg dejavnosti v sklopu Tednov prijaznosti bodo srčnih iskric s strani prostovoljk deležni tudi starejši in zapuščene živali.

Mentorici, Franja Čok in Sandra Grmek