V letošnjem šolskem letu so se dijaki naše šole pomerili na dveh tekmovanjih v znanju angleškega jezika.

30. novembra 2022 je na šoli potekalo mednarodno tekmovanje Best in English, ki ga organizira češka agencija Czech-us. Sodelovalo je štirideset dijakov drugega, tretjega in četrtega letnika naše šole, ki so reševali naloge bralnega razumevanja in poznavanja jezika. Najboljši rezultat je dosegel dijak drugega letnika gimnazije Jan Hreščak.

6. decembra 2022 je potekalo šolsko tekmovanje za tretje letnike gimnazije v znanju angleškega jezika, ki ga organizira društvo IATEFL. Udeležilo se ga je sedem dijakov in dijakinj. Tri dijakinje (Lucija Vrečko, Elena Pezzicoli in Julija Dahalić), ki so dosegle najboljši rezultat, so se uvrstile na regijsko tekmovanje. Regijsko tekmovanje je potekalo 20. februarja 2023. Dijakinja 3. A gimnazije, Lucija Vrečko, je dosegla odličen rezultat in se uvrstila na državno tekmovanje v znanju angleškega jezika, ki bo potekalo 12. aprila 2023 na Srednji strojni in kemijski šoli na Šolskem centru Ljubljana.

Čestitke Luciji in Janu.

Jana Bele Lutman, za aktiv tujih jezikov