Splošna in poklicna matura 2024

Tudi v letošnjem šolskem letu so dijaki 4. letnikov v programih aranžerski in ekonomski tehnik ter gimnazija svojo srednješolsko pot sklenili s poklicno oz. splošno maturo.

Poklicna matura

Poklicno maturo je opravljalo 54 kandidatov; uspešnih pa je bilo 51 kandidatov. Trije dijaki so dosegli odličen uspeh; zlata maturantka pa je letos Ana Marija Čehovin.

Splošna matura

Splošno maturo je opravljalo 48 kandidatov in prav vsi so jo uspešno opravili. Kar 11 dijakov je prejelo 25 točk in več, kar pomeni, da so maturo opravili z odličnim uspehom. Zelo uspešni so bili dijaki pri matematiki na višji ravni: Vita Kompare in Mia Žele sta dosegli 98 in 97 odstotkov točk, Martin Oblak in Mihael Simoneta pa 95 odstotkov. Zlata maturantka je postala Lucija Vrečko.

Maturantje so se še zadnjič srečali na šoli na podelitvi spričeval, in sicer 4. 7. (poklicna matura) in 11. 7. 2024 (splošna matura), potem pa pohiteli počitnicam naproti. Kot vedno smo se od njih poslovili s kratkim kulturnim programom, za katerega so si med počitnicami vzeli čas Barbara Gorup, Sara Požar, Eva Kogovšek, Anika Pregeljc in Tim Hrvatin.

Maturantom in vsem ostalim dijakom želimo prijetne počitnice!

Nikita Kavčič in Petra Ražem,

za tajništvi ŠMK