Več znanja za več turizma 2015

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

Zgodbe turizma

V šolskem letu 2014/2015 je potekal 12. mednarodni festival Več znanja za več turizma na temo Zgodbe turizma.

V turizmu oblikovanje in pripovedovanje zgodb – zgodbarjenje (ang. storytelling), postaja učinkovito orodje v pomoč razvoju in trženju turističnih destinacij, produktov, znamenitosti in ponudnikov. Agencija SPIRIT Slovenija (Sektor za turizem) je pristopila k projektu »Zgodbe v slovenskem turizmu” in oblikovala “Piramido zgodb v slovenskem turizmu”.

Sodelovanje na festivalu je vključevalo pisno predstavitev turističnega produkta, izdelavo promocijskega spota in predstavitev na sejmu Turizem in prosti čas. Dijaki naše šole so sodelovali z naslednjimi “zgodbami”:

Zlata in srebrna priznanja

Naloga z naslovom »Svirélovanje« je prejela zlato priznanje in posebno nagrado »Potep po Bohinju«. Avtorji naloge so bili Eva Semenič, Matej Čebulec, Grega Krečič, Žan Gomezel, Aljoša Mihelj, Špela Fidel in Klavdija Rebula pod mentorstvom prof. Mojce Železnik Buda.

Naloga z naslovom »Dan Brkonje Čeljustnika« je prav tako prejela zlato priznanje in posebno nagrado »Obisk kmetije v Idriji«. Avtorji naloge so bili Tjaša Fajdiga, Adriana Trpkovski, Andrej Kljun, Jan Čuk, Blaž Šuštar, Lara Miklavec in Neža Subič pod mentorstvom prof. Patricije Kastelic Volf.

Naloga z naslovom »Jama Vilenica« je prejela srebrno priznanje. Avtorji naloge so bili Nika B. Jakac, Tim Küssel, Ana Fink, Ines Pahor, Rebeka Rehar, Tina Gliha in Kim Furlan. Mentorica naloge je bila prof. Renata Nikolič, somentorica pa prof. Patricija Kastelic Volf.

Naloga z naslovom »Kamniti Kras« je prav tako prejela srebrno priznanje. Avtorice naloge so bile Linda Kompara, Meta Ščuka, Ula Stepančič, Tadeja Šabec, Ljubica Rebec, Sara Vičič in Valentina Poles pod mentorstvom prof. Lilijane Fabris.
[/av_textblock]
[/av_two_third]