Dosežki

Uspehi ekonomcev na tekmovanjih

Poleg izjemno uspešne poklicne mature, kjer smo vsako leto nad slovenskim povprečjem, o kakovosti in uporabnosti znanja dijakov ekonomskega tehnika naše šole govorijo tudi dosežki na tekmovanjih.

Dijaki se udeležujejo tekmovanj iz splošnih znanj (Cankarjevo tekmovanje, tuji jeziki, logika, matematični kenguru …) in strokovnih znanj (iz ekonomije, računovodstva, poslovne matematike in iz raznih projektnih nalog, kot so: poslovni načrti, oglasi, raziskovalne naloge in drugi projekti).

Naj naštejemo samo nekatere dosežke na strokovnem področju:

• mednarodni festival TZS – VEČ ZNANJA ZA VEČ TURIZMA; številna zlata, srebrna in bronasta priznanja na vseh 19. tekmovanjih,
  • državno tekmovanje iz poslovnih načrtov MLADI PODJETNIK; Sanjski hišnik – 1. mesto; Nova revolucija – 3. mesto; Hostel Štjak – 3. mesto
  • državno tekmovanje MLADI RAZISKOVALCI – 4 x srebrno,
  • mednarodni projekt mobilnosti – LEONARDO MOBILITY – 2 x mesto za kakovost,
  • državo tekmovanje v znanju računovodstva – 2 x 1. mesto, 2 x 2. mesto, številna zlata, srebrna in bronasta priznanja,
  • državno tekmovanje iz znanja ekonomije – 1 x 1. mesto, 1 x 3. mesto – ekipno, številna zlata, srebrna in bronasta priznanja,
  • ustanovitev dijaških podjetji KONStrukcija d.d. in MCEtKO d. d., ki delujeta v okviru programa @JA Slovenija.